Montaj ve Kullanım

AYCAT KEDİ TUVALETİ KURULUM VE KULLANMA TALİMATI

KULLANMA TALİMATI OKUNDUKTAN SONRA ÜRÜN KULLANIMINA BAŞLANMALIDIR

KURULUM : Aycat kedi tuvaleti, yukarıda gösterildiği  şekilde banyo,tuvalet,balkon yada su giderinin bulunduğu bir alana kurulumu yapılabilmektedir.Gövdenin altında ortada bulunan su tahliye deliğine hortum plastik kelepçe ile bağlanarak sıkıştırılır. Yerde bulunan  su giderinin kapağı çıkartılır,hortumun ucu kıvrılarak gidere bırakılır. Gövdenin üzerine Aycat Kedi Tuvaleti’nin ızgarası yerleştirilerek ürün kullanıma hazır hale getirilir.  Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem olup , birinden yardım almayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

AYCAT KEDİTUVALETİ’NİN KURULUMUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLARDAN BİRİ ;

Hortumun düz zeminde kıvrılmadan ve yere yatay bir şekilde bırakılması gerektiğidir. Bu şekilde yapılan bağlantıda yıkama işleminde suyun geri gelmemesini sağlayarak koku sorununu ortadan kaldırmaktadır. Tuvaletin kurulduğu alanda bulunan su gideri mutlaka akıcı olmalıdır, gerekirse lavabo açıcı ile temizlenmelidir. Tuvaleti yıkamak için yıkama ünitesi satın alınmamış ise, yıkama işlemi herhangi bir su kabı ile yada banyolarda bulunan duş aparatı ile yapılabilir.

AYCAT TUVALETE İLK KULLANIMDA ALIŞTIRMA DÖNEMİ

Kedilerinde insanlar gibi karakterleri vardır ve süre gelen alışkanlıkları; alışmış olduğu kum ,alışmış olduğu mama, kullanmış olduğu
su kabı ve ev ortamı gibi, bunlar kedilerin karakterlerine ve cinslerine göre değişiklik gösterir. Yeni bir mama kullanmaya başladığınızda bunu hemen kabullenmeyebilir yada su kabını değiştirdiğinizde yeni su kabını reddedebilir,
bu örnekler tuvalet kumu yada tuvalet kapları içinde geçerlidir. Yetişkin bir kedinin kullandığı kumdan başka bir kumu
kullanmaya geçme süresi farklılık gösterebilir. Kedilerin tuvalet kabının temiz tutulması tek beklentileri olduğundan  Aycat tuvaletine ve kumuna çok kolay alışacaklardır. Yapılan deneyimlerle kedilerin % 97oranında kolay uyum sağladığı görülmüştür. İlk olarak daha
önceden bulunan tuvalet kabının ortadan kaldırılması gereklidir. Aycat kurulduğu gün bir müddet kedinin hareketleri gözlemlenerek tuvaletinin geldiğini anladığınız anda tuvalet kabının içerisine kedi bırakılarak kabı tanıması sağlanmalıdır.  Eğer kedi kabı kullanmayı red eder ise ; kedinizin kullandığı eski tuvaletinde, kumuna yaklaşık 1kg Aycat kum karıştırın ve 2-3 gün eski kumunu ve Aycat kumu beraber kullanması sağlanmalıdır.Bu işlem sonrası kediniz Aycat kum’a alışmış,benimsemiş ve kullanmaya başlamış olacaktır.Daha sonra eski kumunu tamamen ortadan kaldırarak Aycat kumu ve tuvalet kabını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aycat tuvalet kullanıcıların beğenisine sunulmadan önce farklı ırk ve yaş gruplarındaki kedilerde test edilmiş olup, yavru ve engelli kedilerin bile rahatlıkla uyumsağlayıp kullandığı kanıtlanmıştır. Unutmayalım ki kediler doğal ortamda piyasada satılmakta olan kum cinslerine değil,  temiz buldukları toprağa tuvalet ihtiyaçlarını yapmaktadırlar. Buradan yola çıkarak onlar için kum cinsi,kuruluğu ve ıslaklığı değil, tek sunulması gereken şey temiz bir tuvalet kabı olacaktır. Aycat tuvalet ile bu hijyeni sağlamak mümkündür. Alıştırma süreci ise tamamen bizim gayretimizle alakalıdır. Kedilerin sağlıklı bir ortamda beslenmesi hem ev halkının hem de kedilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Alıştırma döneminde sıkıntı yaşarsanız  bizlerden daha detaylı destek alabilirsiniz.

www.aycat.com.tr / e posta :sipariş@aycat.com.tr / Tel: 0534 964 33 70


KULLANMA TALİMATI

Aycat Kedi Tuvalet kabının içinde her zaman 4kg kum bulundurmanız önerilmektedir.  Kumlar azaldıkça tuvalete kum eklenmelidir ,az kumla kullanılan tuvalet koku yapar ve bu durum kedileri ve ev halkını rahatsız edebilir. Kedileriniz tuvaleti kullandıktan sonra idrar Aycat Tuvaletin özel tasarımı sayesinde kumdan süzülerek su giderine yollanır. Kaka  ve kakaya yapışan kumlar kürekle alınır ve çöpe atılır, sonrasında tuvalete organik temizleyici sıkılarak bolca su dökülür.

Aycat Kedi Tuvaletleri kullanma talimatına uygun olarak kurulup, kullanım yapıldığı sürece sizleri gereksiz kum sarfiyatından  ve pis kokulardan kurtaracak hijyenik, yeni bir üründür.

Her türlü görüş,öneri,istek ve sorularınız için www.aycat.com.tr adresinden bize ulaşabilir, 0534 964 33 70 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

AYCAT TUVALETİN GENEL BAKIMI

Aycat tuvaleti ilk kullanımdan itibaren 2-3 ay arasında içindeki kumları bir kaba boşaltınız, ızgarayı çıkarınız, Aycat tuvaletin
iç haznesini  sünger yada temizlik fırçası yardımı ile organik temizleyici sıkarak temizleyin. Bu işlem zamanla tuvalette oluşabilecek
kokuları engeller, bakteri ve virüsleri ortadan kaldırır. Genel bakım maksimum üç ayda bir mutlaka yapılmalıdır.

Tuvalet pis su tahliye hortumu 6 ayda bir yenisi ile değiştirilmelidir. Bu işlem atık su hortumunda oluşabilecek kötü kokuların oluşmasını önlemek için mutlaka yapılmalıdır.