Aycat Nedir ?

AYCAT KEDİ TUVALETİ NEDİR ?

Aycat  bir gövde,gövdenin altında bir hortum ile gidere bağlanan bir tahliye deliği ve bu gövdenin üzerine yerleştirilen ve üzerine kedi kumunun konulduğu bir ızgaradan oluşmaktadır. Kullanılan aparatlar sayesinde, kedi kumunun yıkanabilir olma özelliğinden de yararlanılmak suretiyle kedi sıvı atığı ve temizleme suyu süzülerek gidere yollanmaktadır. Kirlenen tuvaletin üstüne Aycat için özel olarak tasarlanmış organik,hayvan sağlığına zarar vermeyen,bakteri ve virüsleri öldüren solüsyon sıkılıp yıkama seti kullanılarak bol su ile durulanmaktadır. Böylece mikrop, bakteri ve koku oluşumu engellenmekte, tuvalet kabı ve kum için gerekli temizlik el sürülmeden daha hijyenik bir şekilde sağlanmaktadır.Kedi kumunun belli periyotlarla değişmesi hijyen açısından yeterli olmaktadır. Bunun yanında aparatların temini ve imali gibi konuların kolaylığı, herhangi bir mekanik aksam bulunmaması dolayısıyla emsallerinden daha uzun ömürlü oluşu ve bir enerji kaynağından bağımsız kullanılabilmesi gibi avantajları da bulunmaktadır.

Yetişkin bir kedinin haftalık ortalama 6,5 litre kum ihtiyacı vardır bu da aylık 26 litre kum ihtiyacını eve taşıdıktan sonra çöpe atılmak uzere ikinci bir emek gerektirir.  3 ayda 78 litre kumun maliyeti 130 tldir.Aycat tuvaleti aldıktan sonra 3 aylık kum maliyetiniz 15 tl olacaktır. Çünkü Aycat kum yıkanabilir ve su çekmeyen özelliği sayesinde her defasında temizlenmektedir ve çabuk kuruma özelliğine sahiptir. 

AYCAT KEDİ TUVALETİNDE KULLANILAN KUMUN  ÖZELLİĞİ NEDİR?

Aycat Kedi tuvaletleri için özel olarak tasarlanmış kum (granül) doğadaki maddelerden faydalanılarak üretilmiş olup, hayvan sağlığına zarar verecek hiçbir kimyasal katkı maddesi içermemektedir. Kumun doğal olması sebebiyle içinde sıvı biriktirmez, suyla yada idrarla teması halinde erimez, yok olmaz, deforme olmaz. Özel yapısı sayesinde yıkandıktan sonra süzülüp kuruyarak  tekrar kullanıma uygun hale gelir.

AYCAT KEDİ TUVALETİNİ VE KUMUNU TEMİZLEMEK İÇİN KULLANILAN TEMİZLEME LOSYONUNUN İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Aycat kedi tuvaletinin ve kumunun  temizliğinde kullanılan temizleme losyonu tamamen organik olup, çevreye ve doğaya zarar vermez, doğada çözünerek yok olur. Özel yapısı sayesinde tuvalette oluşan bakteri ve kötü kokuları yok eder.

AYCAT KEDİ TUVALETİNİN KURULUMU NASIL YAPILIR?

Aycat kedi tuvaleti, yukarıda gösterildiği  şekilde banyo,tuvalet,balkon yada su giderinin bulunduğu bir alana kurulumu yapılabilmektedir.Gövdenin altında ortada bulunan su tahliye deliğine hortum plastik kelepçe ile bağlanarak sıkıştırılır. Yerde bulunan  su giderinin kapağı çıkartılır,hortumun ucu kıvrılarak gidere bırakılır. Gövdenin üzerine Aycat Kedi Tuvaleti’nin ızgarası yerleştirilerek ürün kullanıma hazır hale getirilir.  Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem olup , birinden yardım almayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Aycat Kedi Tuvaleti’nin kurulumunda dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri ;

Hortumun düz zeminde kıvrılmadan ve yere yatay bir şekilde bırakılması gerektiğidir.Bu şekilde yapılan bağlantıda yıkama işleminde suyun geri gelmemesini sağlayarak koku sorununu ortadan kaldırmaktadır.Tuvaletin kurulduğu alanda bulunan su gideri mutlaka akıcı olmalıdır, gerekirse lavabo açıcı ile temizlenmelidir. Tuvaleti yıkamak için yıkama ünitesi satın alınmamış ise, yıkama işlemi herhangi bir sukabı ile yada banyolarda bulunan duş aparatı ile yapılabilir.

KULLANMA TALİMATI

Aycat Kedi Tuvalet kabının içinde her zaman 4kg kum bulundurmanız önerilmektedir.  Kumlar azaldıkça tuvalete kum eklenmelidir ,az kumla kullanılan tuvalet koku yapar ve bu durum kedileri ve ev halkını rahatsız edebilir. Kedileriniz tuvaleti kullandıktan sonra idrar Aycat Tuvaletin özel tasarımı sayesinde kumdan süzülerek su giderine yollanır. Kaka  ve kakaya yapışan kumlar kürekle alınır ve çöpe atılır, sonrasında tuvalete organik temizleyici sıkılarak bolca su dökülür.

Aycat Kedi Tuvaletleri kullanma talimatına uygun olarak kurulup, kullanım yapıldığı sürece sizleri gereksiz kum sarfiyatından  ve pis kokulardan kurtaracak hijyenik, yeni bir üründür.

Her türlü görüş,öneri,istek ve sorularınız için www.aycat.com.tr adresinden bize ulaşabilir, 0534 964 33 70 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Bol kedili mutlu ve temiz bir yaşam dileriz.