Montaj ve Kullanım

~~SEVGİLİ HAYVANSEVER DOSTUMUZ AYCAT AİLESİNE HOŞGELDİNİZ.
Artık Aycat ile kumdan %90 oranında tasarruf yapacaksınız,kumlar evinize dağılmayacak,kumlar sizin ve sevimli dostumuzun çiğerlerine yapışmayacak,sadece 30 sn temizleme süreniz olacak ve yıkandığı sürece asla koku olmayacak bir ürün sahibisiniz
  
AYCAT KEDİ TUVALETİ KURULUM VE KULLANMA TALİMATI
KULLANMA TALİMATI OKUNDUKTAN SONRA ÜRÜN KULLANIMINA BAŞLANMALIDIR
KURULUM : Aycat kedi tuvaleti, yukarıda gösterildiği  şekilde banyo,tuvalet,balkon yada su giderinin bulunduğu bir alana kurulumu yapılabilmektedir.Gövdenin altında ortada bulunan su tahliye deliğine hortum plastik kelepçe ile bağlanarak sıkıştırılır. Yerde bulunan  su giderinin kapağı çıkartılır,hortumun ucu kıvrılarak gidere bırakılır. Gövdenin üzerine Aycat Kedi Tuvaleti’nin ızgarası yerleştirilerek ürün kullanıma hazır hale getirilir.  Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem olup , birinden yardım almayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Not: balkona kurulan tuvaletin güneş ışığı görmemesi gerekir.
AYCAT KEDİTUVALETİ’NİN KURULUMUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR;
Tuvaletin kullanılacağı yerde ilk olarak tuvalet kurulup ızgara takılmadan tuvaletin içine su dökerek suyun sorunsuz gittiğinden emin olunmalıdır, eğer zemin düz değilse tuvaleti su akışı engellenmeyecek şekilde kurulmalıdır.  Bir başka hususta Hortumun düz zeminde kıvrılmadan ve yere yatay bir şekilde bırakılması gerektiğidir. Bu şekilde yapılan bağlantıda yıkama işleminde suyun geri gelmemesini sağlayarak koku sorununu ortadan kaldırmaktadır. Tuvaletin kurulduğu alanda bulunan su gideri mutlaka akıcı olmalıdır, gerekirse lavabo açıcı ile temizlenmelidir. Tuvaleti yıkamak için yıkama ünitesi satın alınmamış ise, yıkama işlemi herhangi bir su kabı ile yada banyolarda bulunan duş aparatı ile yapılabilir. Yıkama işlemi için akıcı su kullanmak kullanım rahatlığı için önemlidir. 
BİTKİSEL İÇERİKLİ TEMİZLEME SOLÜSYONU OLMADAN TUVALETİ KULLANABİLİR MİYİM?
Solüsyon kullanmadan Aycat tuvaleti kullanmayı tavsiye etmiyoruz;Bu şekilde kullanımda tuvaletinizde koku oluşacaktır, Bitkisel içerikli temizleme solüsyonu kumda,tuvalet gövdesinde ve tahliye hortumunda kayganlık oluşturur,bu durumda idrar ve atıklar Tuvalet ve Kumda tutunamaz, Tuvaleti temizlemesi kolay olur,kumda hızlı kuruma sağlar. Farklı temizleyiciler kullanmak tuvalette koku oluşumunu önlemez ve kumda hızlı kuruma sağlamaz.
AYCAT TUVALETİ YIKAMADAN KULLANABİLİR MİYİM ?
Evet Aycat tuvalet normal tuvaletler gibi yıkamadan da kullanabilirsiniz, AYCAT Tuvaleti yıkamadan kullanmak isterseniz tuvaletin içinde mutlaka 4,5 – 5kg kum bulundurulmalıdır.Tuvaletin bulunduğu yerde mutlaka havalandırma penceresi olmalıdır. Kedileriniz tuvaleti kullandığında idrar kumdan süzülür ve tuvaletin altında bulunan tahliye hortumundan atılır, katı pislikler kürekle alınıp çöpe atılır. Yıkama işlemi 2-3 günde bir yapılmalıdır,unutmayalım ki yıkanmayan hiç bir şey temiz olmaz,kedileriniz alıştıktan sonra ihtiyaç olduğu sürece tuvalet mutlaka yıkanmalıdır. 

AYCAT TUVALETE İLK KULLANIMDA ALIŞTIRMA DÖNEMİ
*İlk 15 gün Aycatkullanımıda Tuvaleti mümkün olduğu kadar yıkamadan kedinizin kullanımına sunmalısınız, sadece katı pisliği alarak kullanın,koku olmadığı sürece yıkamaya gerek yoktur. Alışma dönemi atlatıldıktan sonra gerekli durumlarda yıkanıp mutlaka bol su ile durulanmalıdır.
Kedilerinde insanlar gibi karakterleri vardır ve süre gelen alışkanlıkları; alışmış olduğu kum ,alışmış olduğu mama, kullanmış olduğu su kabı ve ev ortamı gibi, bunlar kedilerin karakterlerine ve cinslerine göre değişiklik gösterir. Yeni bir mama kullanmaya başladığınızda bunu hemen kabullenmeyebilir yada su kabını değiştirdiğinizde yeni su kabını reddedebilir,Bu örnekler tuvalet kumu yada tuvalet kapları içinde geçerlidir. Yetişkin bir kedinin kullandığı kumdan başka bir kumu kullanmaya geçme süresi farklılık gösterebilir. Kedilerin tuvalet kabının temiz tutulması tek beklentileri olduğundan  Aycat tuvaletine ve kumuna çok kolay alışacaklardır. Yapılan deneyimlerle kedilerin % 97oranında kolay uyum sağladığı görülmüştür.
Eğer kediniz yıkama işlemine çok tepkili yaklaşıyorsa,yada suya karşı çok hassas davranıyorsa 2 adet aycat tuvalet kullanmak sizin ve kediniz  için çok daha yararlı olacaktır,birini yıkadığınızda diğeri kuru kalır,bu şekilde kullanım hem kedinizin hem  sizin çok daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
         İlk olarak daha önceden bulunan tuvalet kabının ortadan kaldırılması gereklidir. Aycat kurulduğu gün bir müddet kedinin hareketleri gözlemlenerek tuvaletinin geldiğini anladığınız anda tuvalet kabının içerisine kedi bırakılarak kabı tanıması sağlanmalıdır. 
Yeni tuvaletini kullanmayı redederse ; Eski kum kabını Aycat tuvaleti ile  beraber yan yana kurularak kullanması sağlanmalıdır. Bu işlem sonrası kediniz Aycat kum ’a alışmış, benimsemiş ve kullanmaya başlamış olacaktır. Daha sonra eski kumunu tamamen ortadan kaldırarak Aycat kumu ve tuvalet kabını kullanmaya devam edebilirsiniz.
Aycat tuvalet kullanıcıların beğenisine sunulmadan önce farklı ırk ve yaş gruplarındaki kedilerde test edilmiş olup, yavru ve engelli kedilerin bile rahatlıkla uyum sağlayıp kullandığı kanıtlanmıştır. Unutmayalım ki kediler doğal ortamda piyasada satılmakta olan kum cinslerine değil,  temiz buldukları toprağa tuvalet ihtiyaçlarını yapmaktadırlar. Buradan yola çıkarak onlar için kum cinsi, kuruluğu ve ıslaklığı değil, tek sunulması gereken şey temiz bir tuvalet kabı olacaktır. Aycat tuvalet ile bu hijyeni sağlamak mümkündür. Alıştırma süreci ise tamamen bizim gayretimizle alakalıdır. Kedilerin sağlıklı bir ortamda beslenmesi hem ev halkının hem de kedilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Alıştırma döneminde sıkıntı yaşarsanız  bizlerden daha detaylı destek alabilirsiniz.
www.aycat.com.tr / e posta :sipariş@aycat.com.tr / WhatsApp destek: 0534 964 33 70
KULLANMA TALİMATI
Aycat Kedi Tuvalet kabının içinde her zaman 4kg kum bulundurmanız önerilmektedir.  Kumlar azaldıkça tuvalete kum eklenmelidir,az kumla kullanılan tuvalet koku yapabilir ve bu durum kedileri ve ev halkını rahatsız edebilir. Kedileriniz tuvaleti kullandıktan sonra idrar Aycat Tuvaletin özel tasarımı sayesinde kumdan süzülerek su giderine yollanır. Kaka  ve kakaya yapışan kumlar kürekle alınır ve çöpe atılır, sonrasında tuvalete organik temizleyici sıkılarak bolca su dökülür.
TUVALETİ  YIKAMAMA  RAĞMEN KOKU VARSA ; Kumlarda kalıntı kalmış olabilir,mutlakaAycat Bitkisel Temizleme solüsyonu kullanılmalı,Kum uzun süre kullanılmışsa  kumu yenileyin,kum yeni değişmişse kalıntıları kürekle temizleyin,ilk önce bol su dökün daha sonra aycat solüsyon sıkıp bol su ile tuvalet yarıya kadar dolacak şekilde su dökerek iki kere durulayın mümkünse sıcak su ile yıkamak daha etkili olacaktır. Bu yıkama şeklini haftada en az iki kere mutlaka uygulayın. Bu işlem sonrası tuvaletinizde kesinlikle koku kalmayacaktır.
Aycat Kedi Tuvaletleri kullanma talimatına uygun olarak kurulup, kullanım yapıldığı sürece sizleri gereksiz kum sarfiyatından  ve pis kokulardan kurtaracak hijyenik, yeni bir üründür.Her türlü görüş,öneri,istek ve sorularınız için www.aycat.com.tr adresinden bize ulaşabilir,WhatsApp : 0534 964 33 70 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.
AYCAT TUVALETİN GENEL BAKIMI
Aycat tuvaleti ilk kullanımdan itibaren her ay içindeki kumları bir kaba boşaltınız, ızgarayı çıkarınız, Aycat tuvaletin iç haznesini  sünger yada temizlik fırçası yardımı ile organik temizleyici sıkarak temizleyin. Bu işlem zamanla tuvalette oluşabilecek kokuları engeller, bakteri ve virüsleri ortadan kaldırır. Genel bakım maksimum iki ayda bir mutlaka yapılmalıdır.Tuvalette  Kullanılan kumlar 3 ay sonunda hala bitmemiş olsa bile  komple değiştirilip yeni kum kullanılmalıdır.
Tuvalet pis su tahliye hortumu 6 ayda bir yenisi ile değiştirilmelidir. Bu işlem atık su hortumunda oluşabilecek kötü kokuların oluşmasını önlemek için mutlaka yapılmalıdır.
Bol kedili mutlu ve temiz bir yaşam dileriz.