Sık Sorulan Sorular

*Kum (Granül) yıkandıktan ne kadar sonra kurur ?

Granül özel olarak Aycat tuvaleti için üretildiğinden üstünde suyu barındırmaz yıkandıktan hemen sonra süzülerek tahliye borusuna gönderilir ve özel yapısı sayesinde yaklaşık olarak 30-35 dk içerisinde Yüzeyi kurur.

*AYCAT TUVALETİ YIKAMADAN KULLANABİLİR MİYİM ?
 Evet Aycat tuvalet normal tuvaletler gibi yıkamadan da kullanabilirsiniz, AYCAT Tuvaleti yıkamadan kullanmak isterseniz tuvaletin içinde mutlaka 4,5 – 5kg kum bulundurulmalıdır. Kedileriniz tuvaleti kullandığında idrar kumdan süzülür ve tuvaletin altında bulunan tahliye hortumundan atılır, katı pislikler kürekle alınıp çöpe atılır.

*Kum kedimin sağlığına zarar verir mi ? 

Kum Aycat tuvaletleri için özel olarak doğadaki maddelerden faydalınalarak üretilmiş olup hayvan sağlığına zarar verecek kimyasal bir katkı maddesi içermemektedir.

*Normal kedi kumunu Aycat tuvaletinde kullanabilir miyim?

Hayır kesinlikle kullanılamaz.Çünkü diğer tüm kumlar sıvıyı emme özelliğine sahip olduğundan yıkama işlemi gerçekleştirilemez.Tuvaletin fonksiyonunu yok eder.

Aycat Yıkanabilir Kum (Granül) sıradan tuvalet kabında kullanabilir miyim ?

Hayır kesinlikle kullanılamaz,içine sıvıyı çeken kumlar yıkanma özelliğine sahip olmadığından aycat tuvalette kullanıma uygun değildir.

*Ne kadar yıkanabilir granüle ihtiyacım olacak ?

Evinizde bulunan kedi sayısına göre eksilen kuma ekleme ihtiyacınız değişiklik gösterebilir.Ortalama olarak 3 kg granül 3 ay kullanılabilmektedir.

*Hangi sıklıkta yıkanabilir granülün üstüne ekleriz ?

Granüller katı dışkıya yapışarak tuvalet kabından dışarıya atıldığı için yeni granül eklemenize gerek duyulur. Aycat tuvaletin 3 ayda bir periyodik yapılan genel temizliğinde içinde bulunan kumlar tamamen değiştirilmelidir. Kedinizin rahatlığı için belirtilen ağırlık kadar (3-4 kg Arası ) granül koymanız önerilmektedir.

*Her kedi bu tuvaleti ve kumu kullanır mı ?

Kediler tıpkı insanlar gibi karakter yapıları birbirinden farklıdır ancak bir aylık bebeklik dönemlerinden itibaren iç güdüsel olarak tuvalet ihtiyaçlarını kum içine yapma davranışı sergilerler. Bu nedenle eğitime ihtiyaç duymadan onlara tuvalet olarak hazırlanan kum kabının gösterildiği andan itibaren tuvaletini yapacaktır. Yetişkin bir kedinin kullandığı kumdan başka bir kumu kullanmaya geçme süresi farklılık gösterebilir.Kedilerin tuvalet kabının temiz tutulması tek beklentileri olduğundan Aycat tuvaletine ve kumuna çok kolay alışacaklardır. Yapılan deneyimlerle kedilerin % 97oranında kolay uyum sağladığı görülmüştür.

*Her kedi bu tuvalete sığar mı ?

Aycat tuvaletleri standart kedi tuvaleti ebatlarında üretilmiştir. Yetişkin kediler rahatlıkla kullanabilirler.Tuvalet ölçüleri yükseklik 11 cm en 33 cm boy 45 cm ebatlarındadır.

*Tuvalet hangi sıklıkta yıkanmalıdır ?

Hem kedinizin hemde sizin sağlığınız için kediniz her kullandığında yıkanmalıdır.

*Kum ıslakken kediler kullanır mı ?
 
Kediler yaradılışları gereği temiz hayvanlar olup, Aycat’in her defasında temizlenmesine çok çabuk adepte olarak kumu yeni yıkanmış olsa dahi sırf temiz olduğu için kullanacaklardır.Aycat ürünü piyasaya sürülmeden önce çeşitli kediler tarafından test edilmiştir.

*Kum yıkanarak nasıl temizlenir ?

Aycat granülleri özel olarak doğadan ayrıştırılarak üretilmektedir, kum içine sıvıyı emmez,üzerinden akıp pis su giderinden atılır ve her yıkamada Aycat organik temizleyici ile hijyen sağlanarak tekrar kullanıma uygun hale gelir.

*Bitkisel İçerikli temizleyici neden önemli?

Değerli Aycat kullanıcılarımız, Aycat tuvaletlerinin kokusuz ve hijyenik bir şekilde kullanımını sağlayabilmeniz için bitkisel içerikli temizleyiciyi mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Aycat Bitkisel içerikli temizleyici çevreye ve doğaya zarar vermez, doğada çözünerek yok olur,özel içeriği sayesinde tuvalette oluşabilecek bakteri,kötü koku ve mikropların oluşumunu engeller. Aycat Bitkisel içerikli temizleyici aycat yıkanabilir kum ( Granül ) tuvalet gövdesi ve tahliye hortumunun hijyenik bir şekilde temizlenmesini sağlar, bir diğer özelliği tuvalet gövdesi, kum ve tahliye hortumunda kayganlık sağlayarak katı atık ve idrarın tuvalet ve kumdan kayarak gidere atılmasını kolaylaştırır. Kumun kuruma hızını %75 oranında artırır. Tuvalette kullanılacak farklı temizleyiciler bu etkilerin hepsini yapamayacağı için tuvalette koku oluşumu başlayacaktır. Farklı kimyasalların kullanımı tuvalet gövdesine zarar verir, zamanla atıklar tuvalet gövdesinde tutunarak yer edinirler ve koku sorunu artmaya başlar. Bu durumun önüne geçilebilmesi için mutlaka bitkisel içerikli temizleme solüsyonu kullanılmalıdır

*Aycat ile bir sorun yaşadığımda ne yapmalıyım ?

Müşteri hizmetlerini arayarak yada mail atarak sorunuza yanıt alabilirsiniz.~Bilgi ve danışma için whatsapp : 0534 964 33 70 / sipariş@aycat.com.tr

*Yıkanabilir granülü ve temizleme solüsyonunu nereden satın alabilirim ?

Yıkanabilir granül ve temizleme solüsyonuna  www.aycat.com.tr adresini tıklayarak ,sipariş verebilirsiniz.

Neden Aycat tuvaletine geçmeliyim ?

Çünkü el değdirmeden 30 sn'de tamamen su ve organik temizleyici kullanarak yıkanabilmektedir.Kedim her defasında temiz bir kaba giriş yaptığı için evde koku oluşmamakta olup kedimin ve aile bireylerinin sağlığım tehdit edecek hiçbir unsur bulunmamaktadır. Aycat ’in mekanik bir akşamı olmaması nedeniyle satış sonrası ek maliyeti bulunmamaktadır.Bir kez satın alınan tuvalet yıllarca güvenle kullanılabilir.

*AYCAT TUVALETİN GENEL BAKIMI
Aycat tuvaleti ilk kullanımdan itibaren 2-3 ay arasında içindeki kumları bir kaba boşaltınız, ızgarayı çıkarınız, Aycat tuvaletin
iç haznesini  sünger yada temizlik fırçası yardımı ile organik temizleyici sıkarak temizleyin. Bu işlem zamanla tuvalette oluşabilecek kokuları engeller, bakteri ve virüsleri ortadan kaldırır. Genel bakım maksimum üç ayda bir mutlaka yapılmalıdır.
Tuvalet pis su tahliye hortumu 6 ayda bir yenisi ile değiştirilmelidir. Bu işlem atık su hortumunda oluşabilecek kötü kokuların oluşmasını önlemek için mutlaka yapılmalıdır.